izolacje natryskowe Bielsko
autoryzowany przedstawiciel polychem
601 996 583
785 051 089
Aktualnie znajdujesz się na: Strona Główna » Piana Pur » Zastosowanie

Zastosowanie

Ocieplenie czyli termoizolację budynku należy starannie zaplanować, biorąc pod uwagę szereg istotnych elementów. Same ogrzewanie w postaci grzejników, ogrzewania podłogowego nie zapewni odpowiedniego komfortu użytkownikom. Takie podejście prowadzi do wiele problemów i dużych obciążeń finansowych.

Przy wyborze materiałów do ocieplenie budynków należy mieć świadomość którędy ucieka najwięcej ciepła. Dzięki tej wiedzy jesteśmy w stanie wybrać odpowiednia izolacje i jej grubość. Poniżej przedstawiamy przykład budynku z informacją procentową strat ciepła.

Zastosowanie piany pur

Powyższy schemat służy jedynie w celu orientacyjnym. W innych budynkach te wartości mogą się różnic. Dzięki przykładowi wiemy, które obszary budynków są najbardziej podatne na stratę ciepła.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów izolatorów: styropian, wełna mineralna, drewno. Wszystkie z nich mają swoje zalety, ale mają też i wady. My proponujemy nowość na rynku: specjalnie do tych celów zaprojektowaną pianę poliuretanową. Poniższa tabela przedstawia porównanie jednej z pian natryskowych PUR z wełną mineralną:

W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest wiele rodzajów izolatorów takich jak: wełna mineralna, styropian. Posiadają zalety, ale mają tez szereg wad. My proponujemy państwu nowoczesne izolacje w postaci ocieplenia pianą PUR , która została specjalnie stworzona do tych celów.

Parametr Piana PUR Wełna
Środowisko: Obojętna dla środowiska Pyli, uczula
Nagrzewanie: Chroni przed nagrzewaniem Powoduje nadmierne nagrzewanie budynku w lecie
Nasiąkanie: Niski współczynnik nasiąkania zatrzymuje wodę poza pianą Absorbuje wodę, tracąc własności izolacyjne
Trwałość: Nie zmienia właściwości z upływem czasu, nie utlenia się Opada, kurczy się z upływem czasu
Mosty termiczne: Wypełnia najmniejsze przestrzenie, brak mostków termicznych Pozostawia wiele niepokrytych miejsc, tworzą się puste przestrzenie i mostki termiczne
Przepływ powietrza: Zatrzymuje zimne powietrze i podmuchy; nie traci ciepła z wewnątrz Umożliwia swobodny przepływ wirom powietrza; z roku na rok zwiększa koszty ogrzewania
Odporność: Odporna zarówno na grzyby, pleśń jak i na szkodniki i gryzonie Atrakcyjna dla grzybów, podatna na szkodniki i gryzonie

Piana poliuretanowa PUR to materiał, który z powodzeniem może być stosowany nie tylko jako izolacja termiczna poddaszy, ale również służy do izolacji ścian działowych, podłóg, fundamentów , dachów. Sukces piany PUR kryje się w dwóch słowach: uniwersalność i skuteczność.

Poniższy wykres przedstawia proporcję grubości poszczególnych warstw izolacyjnych przy wykorzystaniu różnych materiałów izolacyjnych:

Zastosowanie piany pur

Wykres potwierdza doskonałość piany PUR, która była już niejednokrotnie udowadniana. Dzieje się tak dzięki niskiej wartości współczynnika przewodzenia ciepła. Dzięki temu możliwe jest stosowanie dużo cieńszej warstwy ocieplenie. Cieńsza warstwa ocieplenia to więcej przestrzeni dla Ciebie i Twoich bliskich.

powrót »
strzałka do góry